23 Haziran 2011-perşembe/Nazlı Gürlek Depo 18:30-20:30

ÖZÜRDİLERİZ... ERTELEME, 23 HAZİRAN PERŞEMBE GÜNÜ'NE AYNI SAATE ERTELENMİŞTİR.
İstanbul'da yaşayan Nazlı Gürlek, bağımsız küratörlük pratiğini yazarlık, editörlük, sergi yapımcılığı gibi alanlara yayarak bireysel ve kolektif işlere de imza atmış bir isimdir.

"son dönem çalışmalar üzerine" başlıklı konuşmasında Gürlek, bu farklı alanlardaki deneyimlerini dinleyici-katılımcılar ile paylaşacaktır.

Nazlı Gürlek
Ilaria Gianni, Isobel Harbison ve Rosa Lleo ile birlikte IMpress adlı uluslararası ve bağımsız yayınevinin kurucu üyelerindendir. IMpress, 2007 yılında Londra'da sanatın üretim ve sunum süreçlerine odaklı basılı projeler üretmek amacıyla kurulmuş bir oluşumdur, İstanbul, Roma, Barselona, Londra ve Dublin şehirlerinde üretim gerçekleştirmektedir.

Nazlı Gürlek, AICA Türkiye'nin yönetim kurulu üyeleri arasındadır. Gürlek, başlıcaları Cumhuriyet Gazetesi, Sanat Dünyamız, Res Art World olmak üzere, bir çok yayın için yazarlık yapmaktadır.

Gürlek, 53. Venedik Bienali Türk Pavyonunun asistan küratörlüğünü üstlenmiştir. Başak Şenova'nın küratörlüğünü yaptığı sergide Ahmet Öğüt ve Banu Cennetoğlu sanatçı olarak katılmıştır.

Gürlek, eğitimini yurt dışında tamamlamıştır. Floransa'daki Güzel Sanatlar Akademisinde resim eğitimi aldıktan sonra, Londra'da bulunan Goldsmiths College'de küratörlük yüksek lisans programını tamamlayarak Türkiye'ye dönmüş ve çalışmalarını gerek İstanbul'da gerekse uluslararası alanda devam ettirmektedir. Gürlek ayrıca Slavoj Zizek'in öncülüğünde Birkbeck Kolej'inde açılan sinema seminerlerine katılmıştır. Bu seminerlerin de birikimi ile, sergilerinde video sanatçıları ile yoğunluklu bir çalışma izlemektedir.

No comments:

Post a Comment